Zbiór porad o zdrowiu

Zdrowe zamienniki chipsów

Chipsy to słone przekąski, które wiele osób bardzo lubi. Sprawdzają się podczas imprez ze znajomymi czy w czasie oglądania filmu, idealnie pasują do piwa i napojów gazowanych. Mało kto wie, że chipsy uzależniają. Częste ich spożywanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, zawierają one bowiem tłuszcze trans, które zwiększają cholesterol, mogą powodować otyłość, zawał i inne choroby, a także negatywnie wpływają na całe ciało.
Trudno jest całkowicie odstawić słone przekąski, jednak przy odrobinie silnej woli i samozaparcia można wymienić chipsy na zdrowsze zamienniki. Nie będzie to dokładnie to samo, jednak z czasem organizm przyzwyczai się do zdrowszych wersji i sam będzie się ich domagał. Pierwszy zamiennik to pokrojone w paski warzywa (papryka, ogórki, marchewka, kalarepa i inne) z dipami w wielu smakach. Niskokalorycznie i zdrowo!
Drugi pomysł to pieczone obierki po ziemniakach. Brzmi dziwnie? Nie należy się obawiać, przekąska jest pyszna i zdrowa! Dobrze umyte ziemianki należy obrać, obierki skropić lekko oliwą, posypać przyprawami i upiec na chrupko.