Zbiór porad o zdrowiu

Wegetarianizm – czy to zdrowe

Zbilansowany posiłek powinien zawierać mięso, warzywa i owoce. Przy czym spożywanie mięsa powinno zostać ograniczone. No właśnie. Otóż są ludzie, którzy go w ogóle nie jedzą. Mowa tu o wegetarianach żywiących się głównie pokarmem roślinnym. Czy to jest zdrowe?
Wegetarianie żywią się głównie warzywami i owocami. Nie jedzą oni mięsa. W ogóle. A dieta wegetariańska jest bogata i zróżnicowana. Jest wiele ciekawych potraw wegetariańskich. Ale co może spowodować całkowite odrzucenie mięsa? Przede wszystkim niedobór białka. Generalnie bycie wegetarianinem oznacza posiadanie wiedzy dotyczącej właściwego odżywiania się. Inaczej mogą wystąpić poważne niedobory żywieniowe hamujące rozwój fizyczny i psychiczny. Jak więc widać dzieci i młodzież powinni jeść zarówno mięso, jak również inne produkty. W przypadku dzieci mogą pojawić się również inne problemy. Takie jak niemożność spożywania szkolnych obiadów. Ale generalnie wegetarianizm nie jest zły.
Jeżeli ktoś decyduje się zostać wegetarianinem to powinien być to wybór świadomy. Nie bez powodu człowiek je również mięso. Wszystko jest kwestią dostarczania mikroelementów.