Zbiór porad o zdrowiu

Płatki owsiane – dlaczego są tak zdrowe?

Płatki owsiane to jeden z tańszych produktów – 500 gramów kosztuje zwykle około 2,50 złotych. W ostatnich latach stają się na nowo coraz popularniejsze, a na wielu blogach kulinarnych znaleźć można przepisy, które je zawierają. Płatki owsianej doskonale nadają się na śniadanie – można wykonać z nich owsiankę, placuszki, omlet czy ciasteczka. Wszystko to będzie pyszne i naprawdę zdrowe. Ale dlaczego produkt ten jest tak korzystny dla organizmu?
Po pierwsze, płatki owsiane zawierają bardzo dużo błonnika, który poprawia działanie układu trawiennego, pomaga w zaparciach, ułatwia wypróżnianie, a dodatkowo syci na długo. Błonnik pęcznieje w żołądku, więc uczucie głodu przychodzi później.
Po drugie, produkt ten posiada bardzo dużo witamin i minerałów. Jest bogaty w witaminy: E, PP, B1, B6, a także magnez i selen. Dzięki temu dodaje energii i poprawia kondycję całego ciała, w tym skóry, paznokci i włosów. Dzięki takiemu bogactwu składników odżywczych, płatki owsiane doskonale nadają się na co dzień!