Zbiór porad o zdrowiu

Koktajl bananowy – zdrowy podwieczorek

Właściwości odżywcze bananów znane są od wieków. Dziś nie wszyscy chcą po nie sięgać, gdyż często słyszy się, że od bananów się tyje. Nie jest to prawdą, owoc jest zdrowy i smaczny, a spożywanie go w normalnych ilościach nie grozi utyciem. Jednym ze smaczniejszych sposobów na spożycie banana i zastąpienie nim słodyczy jest wykonanie koktajlu bananowego.
Napój ten jest nie tylko zdrowy, ale przede wszystkim pyszny i doskonale nadaje się na podwieczorek, kiedy to mamy ochotę na coś słodkiego. Do wykonania koktajlu potrzebny jest banan, mleko (w zależności od upodobań i zdrowia, może być także sojowe), łyżka miodu i blender. Wystarczy zmiksować banana z mlekiem, dodać miodu i gotowe! W zależności od ilości mleka wybrać można ulubioną konsystencję – gęstą lub nie.
Taki koktajl to prawdziwa bomba witaminowa. Zawiera nie tylko potas z banana, ale także wapń z mleka i właściwości odżywcze miodu. Napój to doskonała alternatywa dla słodyczy, więc nadaje się na diecie, kiedy rezygnujemy z czekolady czy cukierków. Koktajl smakuje również dzieciom!