Zbiór porad o zdrowiu

Sok pomidorowy – pyszny i zdrowy

Nie wszyscy lubią sok pomidorowy – niektórym kojarzy się on bowiem z zimną zupą pomidorową. Warto jednak przekonać się do tego napoju, który potrafi być naprawdę pyszny, a do tego jest bardzo zdrowy i niskokaloryczny. 100 mililitrów soku zawiera jedyne 17 kilokalorii, można go więc z powodzeniem pić nawet podczas diety odchudzającej. Jest on wtedy nawet wskazany ze względu na stosunek wartości odżywczych do kalorii.
Sok pomidorowy zawiera przede wszystkim likopen, czyli bardzo ważną dla zdrowia substancję. Likopen to przeciwutleniacz, który pomaga zapobiegać nowotworom i przedwczesnemu starzeniu się. Zawarty jest on w pomidorach, których sok pomidorowy jest doskonałym źródłem.
Co więcej, napój ten bogaty jest w witaminy A, K i C, doskonałe dla poprawy odporności i składu krwi. Tylko 100 mililitrów soku dostarcza aż 30% potrzebnej witaminy C! Jest to więc doskonałe źródło tej witaminy. Dodatkowo, sok pomidorowy obniża cholesterol. Przy zakupie soku koniecznie należy sprawdzić, czy nie dodano do niego soli lub cukru!