Zbiór porad o zdrowiu

Kilka zasad zdrowego odżywiania się

Jedzenie jest ważne. Bez niego nie moglibyśmy funkcjonować. No dobrze, ale co ze zbędnymi kaloriami oraz witaminami? Dlatego należy wiedzieć co chcemy jeść i jak. Jeżeli chcemy się zdrowo odżywiać to dobrze jest pamiętać o paru rzeczach.
Przede wszystkim powinniśmy jeść regularnie. Wskazane jest spożywanie 5 posiłków dziennie. Śniadanie powinno być zdrowe i sycące. Następne posiłki powinniśmy zjadać co 3-4 godziny. Nie należy spożywać sklepowych słodyczy. Zawierają one jedynie puste kalorie wydatnie przyczyniając się do wzrostu tkanki tłuszczowej. Powinniśmy również ograniczyć spożycie soli. Zaleca się zjadania 5 g soli dziennie. Powinniśmy również ograniczyć spożycie mięsa, a częściej jeść warzywa. Częste spożywanie mięsa może prowadzić do zmian miażdżycowych, nowotworów oraz innych poważnych dolegliwości. Warzywa za to zawierają wiele cennych i potrzebnych witamin i mikroelementów.
Pamiętajmy również o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Codziennie powinniśmy organizmowi dostarczać 1,5 – 2 litrów wody.